13.11.2016
LALA

Bol to krásny pocit, keď fanúšikovia z takého silného hudobného národa, akým je Island, tlieskajú našej kapele.

The Ills sa vrátili z Reykjaviku, v ktorom minulý týždeň odohrali ako historicky prvá slovenská kapela dva koncerty na festivale Iceland Airwaves 2016. Oba ich koncerty, v obľúbenom klube Húrra aj v off-venue  Dillon Whiskey Bar, boli beznádejne zaplnené a post-rockovej štvorici z Bratislavy sa ušli nadšené ovácie.

Ťahákmi tohtoročných Airwaves boli jednoznačne “domáci” Kiasmos, Björk či Sóley, iné medzinárodne etablované projekty ako PJ Harvey, Warpaint a Santigold, či nádejní nováčikovia ako Gaika, Kelsey Lu, Liima či Frankie Cosmos. Už len pri pohľade na tento krátky zoznamu vidno jednu z najsilnejších stránok islandského festivalu – rozmanitosť. Slovenskí The Ills sa tam cítili ako doma a diváci ich prijali s otvoreným naručím.

Samotní členovia kapely si pobyt v islandskom hlavnom meste len a len pochvaľovali. Martin “Iso” Krajčír tam oslávil narodeniny, ktoré označil za “hádam najkrajšie v živote”. “Celý tento pobyt na Islande bol úchvatný. Síce trval len krátko, ale bol nesmierne intenzívny,” hovorí ďalej Iso. Nadchýnali sa aj ostatní členovia kapely: “Veľmi sme sa tešili, no nevedeli sme, čo máme očakávať. A napokon obidva koncerty dopadli úplne parádne. Kluby boli plné, ľudia výborne reagovali a sme šťastní, že to tak vypálilo. Bol to krásny pocit, keď fanúšikovia z takého silného hudobného národa, akým je Island, tlieskajú našej kapele,” prezradil bubeník Ľuboš Hodás.

Výborne hodnotila “výlet” aj Tatiana Lehocká z agentúry Real Something, ktorá The Ills zastupuje. “Je naozaj dobrý pocit vidieť, že sa slovenská skupina môže pokojne porovnávať so zahraničnými. Obidva koncerty The Ills boli toho dôkazom. Bolo vidno, že chalani si to všetko dianie okolo nich užívajú naplno a to sa prejavilo aj na pódiu. Myslím, že si tu spravili naozaj dobrú reklamu.”