19.2.2022
LALA

Pomáhame slovenskej hudbe. Podporte ju aj vy.

Sme LALA Slovak Music Export, iniciatíva, ktorá verí slovenskej hudbe a jej potenciálu byť úspešnou aj v zahraničí. Už viac viac ako 5 rokov organizujeme vzdelávacie aktivity a podujatia pre hudobníkov a ľudí z hudobnej sféry. Formou prednášok a stretnutí sprostredkúvame praktické a užitočné poznatky, napríklad z oblasti účtovníctva či autorských práv, ktoré sú nevyhnutné pre fungovanie v hudobnej branži. Prostredníctvom výjazdov na zahraničné showcase festivaly ukazujeme hudobným profesionálom zo Slovenska fungovanie hudobného premyslu na európskej úrovni, a prinášame ju aj do našich končín organizovaním festivalu a konverencie SHARPE v Novej Cvernovke.

To všetko sme dokázali aj vďaka našim podporovateľom

Radi by sme toho v nadchádzajúcom roku uskutočnili ešte viac. Bez finančnej podpory to však nepôjde. Ak vidíte zmysel v našich aktivitách, môžete nás a tým slovenskú hudbu podporiť 2% z vašich daní.

Ako na to?

Som zamestnanec

Požiadajte zamestnávateľa o vyplnenie potvrdenia o zaplatení dane. Potom vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 %. Najneskôr do 30.4.2022 doručte obidve tlačivá daňovému úradu – osobne alebo poštou. V prípade poslania poštou je rozhodujúci dátum z pečiatky na obálke.

Daňové priznanie si podávam sám

V tlačive na daňové priznanie pre fyzické osoby typu A (príjmy zo zamestnania a dohôd) alebo typu B (živnostníci a iné SZČO) v oddieli Vyhlásenie o poukázaní 2 % vyplníte naše údaje. Do 31. marca 2022 (prípadne do dátumu odloženého daňového priznania) doručte tlačivo daňovému úradu a uhraďte daň.

Som právnická osoba

V tlačive na daňové priznanie pre právnické osoby, v časti  Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane vyplňte naše údaje. Do 31. marca 2022 doručte tlačivo daňovému úradu a uhraďte daň.

Údaje potrebné do vášho daňového priznania:

IČO: 50115189

Právna forma: občianske združenie

Názov: LALA Slovak Music Export

Adresa: Račianska 1575/78, 83102 Bratislava

Darovanie 2% je anonymné. Ak si prajete, aby sme vedeli (a my by sme radi vedeli), že ste nás podporili práve vy, vo "Vyhlásení" stačí zaškrtnúť políčko o súhlase. V tom prípade nám daňový úrad pošle vaše meno a adresu. Výšku darovanej sumy sa nedozvieme.