21.12.2017
Alexander

Milí kamaráti, známi aj neznámi,

spoločne sa nám to podarilo. Crowdfundingová kampaň sa skončila a už pár dní pred jej záverom bolo jasné, že cieľ vyzbierať 2000 eur na výrobu CD kompilácie Ostrov hudby 2, sme vďaka vám naplnili. OBROVSKÉ ĎAKUJEME za vašu dôveru.

Ako ste možno viacerí zachytili, kompilácia, ktorej cieľom je prepájať slovenskú nezávislú hudobnú scénu, podporovať jej rozvoj a prezentáciu doma aj v zahraničí, sa už dá celá vypočuť na našom webe: https://www.musicexport.sk/sk/compilation/

CD s 18 skladbami od mien ako Katarína Máliková, The Ills, Bulp, nvmeri, Nightlines, Purist, Satin Lead či Stroon, je už vo výrobe. Do Vianoc sa to už žiaľ nestihne, takže všetky vaše zakúpené odmeny budeme expedovať v januári.

Avšak, nebojte sa. Tým, ktorí ste nás podporili, pristane ešte tento týždeň v mailboxe link na free download kompilácie aj s PDF bookletom a predným obalom v online verzii.

Ďakujeme, že ste podporili vznik unikátnej vzorky slovenskej hudby a podporujete tiež činnosť občianskeho združenia LALA Slovak Music Export, v ktorom organizujeme hudobné vzdelávanie, snažíme sa prepájať hudobné organizácie na Slovensku a vytvárať medzinárodné spolupráce, ktoré posúvajú našu hudobnú scénu dopredu.

Projekt Ostrov hudby výrobou CD nekončí. Plánujeme koncerty, diskusie a tiež dokumentárny film v réžii Martiny Slovákovej. Ak nás chcete stretnúť osobne, všetkých spoluorganizátorov z LALA Slovak Music Export, Slnko Records, Deadred Records, ajlavmjuzik, Gergaz a Real Something, radi vás uvidíme na Ostrov Hudby Tour 2018.

26.01.2018 Záhrada, Banská Bystrica (Petijee + Satin Lead)
27.01.2018 Wave, Prešov (Bulp + Purist)
08.02.2018 Nová Cvernovka, Bratislava (The Ills + Katarína Máliková)
16.02.2018 Stanica – Záriečie (Autumnist + Stroon)

Príjemné sviatky a oddýchnite si.

Pozdravujú
Alex, Michal, Monika, Paula, Petra, Katja, Richard, Martin, Shina, Miro, Táňa a ďalší