30.11.2020
LALA

Kristin Lash & Jakob Grey / Comin‘ Home

Duo Kristin Lash & Jakob Grey obohacuje slovenskú hudobnú scénu o moderný pop-soul svetovej produkcie. Comin‘ Home je podľa ich slov „gaučová pieseň" a hovorí o pocitoch strácania ľudí, ktorí boli dlho súčasťou ich životov.  

Whithe / Remnants

Koncom novembra vyšlo nové EP Remnants producenta Whithe. Pracoval na ňom uplynulé dva roky a je zmesou elektronických žánrov techna, ambientu a future garage.

Fokular / Narrative

Na albume Narrative, ktorý vyšiel na labeli Weltschmerzen, preberá Fokular prvýkrát úlohu sólového producenta. Napĺňa nás bežnými pocitmi zúfalstva, nastoľuje otázky spolupatričnosti a poskytuje nám priestor na kontemplovanie a pozorovanie. Hudobný existencializmus v tej najlepšej podobe.

Raptor Koch / Navar mi bejbe

Utajený hudobný klenot z východného Slovenska Raptor Koch stvoril hit nielen pre tých, čo majú radi skupiny Team a Van Halen.

Waterbased / Flamed

Mladá hudobníčka Júlia Mihalyiová pod umelecký pseudonym Waterbased hneď prvým zverejneným videoklipom ku skladbe Flamed dokazuje, že slovenská nezávislá scéna je bohatšia o ďalšiu zaujímavú umelkyňu.

Rakovicky / False lights

V závere septembra projekt Rakovicky vydal singel a videoklip Hot Days Like These. Ubehol presne mesiac a hudobný tandem Marek Rakovický - Oliver Fillner sa opäť hlási o slovo. Tentokrát v novinke False Lights, do ktorej si prizvali špeciálneho hosťa, slovenského rapera s medzinárodnými koreňmi D-Flya.  

Hands of Maples / Swarm

Ambientno-noise rockové zoskupenie Hands of Maples vypustilo do sveta ďalšiu meditatívnu skladbu s vizuálom od Alexandry Papcunovej.    

Emonoizboyz / Love High

Dídžejská a producentská formácia Emonoizboyz prichádza s novou skladbou Love High, v ktorej chalani opäť prinášajú niečo nové a nečakané. Po júnovom singli Forget, ktorého zvuk jasne odkazoval na éru rave music z prelomu 80. a 90. rokov, sa tentoraz samplovaný hip-hopový beat mieša s prvkami psychedelického rocku a bluesu s nádychom rokov šesťdesiatych.

Vi3e / Lockdown

Lockdown EP producenta VI3E je zmes anglickej a slovensko-českej hudby, ktorá sa nesie v duchu UK garage, bassline či drill a drum & bass produkcie v spojení s MCs zo Slovenska a Česka.