30.4.2020
LALA

Uplynulý mesiac neprial mnohému, o novej slovenskej hudbe sa to našťastie povedať nedá. Napriek pandémii a neľahkej situácii hudobníkov apríl priniesol skvelé hudobné novinky.

Katarzia / Celibát

Nový album oceňovanej skladateľky o strachu z osamelosti a hľadaní sebahodnoty je opäť úzkou spoluprácou Katarzie s Jonatánom Pastirčákom (Pjoni/Isama Zing). Album Celibát objavuje a testuje hranice dnešného elektronického popu, nechýbajú však ani kapelové pesničky či prvý text v angličtine. 

KATARZIA ONLINE COVER_ONLINE

FVLCRVM / Words Loose Meaning

Novou skladbou Meaning uzavrel slovenský producent FVLCRVM svoj prvý ucelený projekt vydaný pod hlavičkou rakúskeho vydavateľstva Mom I Made It, ktoré patrí pod svetovú značku Universal. Najtanečnejší z troch na seba nadväzujúcich singlov (Words a Loose) vyšiel ako súčasť EP Words Loose Meaning. 

fvlcrvm-2020

Fallgrapp / Ostrov

Doterajšie albumy kapely Fallgrapp patria k skvostom slovenskej hudobnej scény a inak tomu nie je ani v prípade novinky Ostrov. V poradí tretí štúdiový album ponúka ešte bohatší mix štýlov – od pomalších intímnych piesní, cez skladby s rapovými slohami a silnými popovými refrénmi až po tanečnejšiu produkciu a je doposiaľ najviac vyzretým dielom formácie. 

Album cover by Matej Červenka (2)

Billy Barman / Zlatý vek

Zlatý vek je šikovným prepojením žánrových svetov, ktoré bývajú vnímané ako protikladné. Staré sa prelína s novým, hlavnú úlohu však stále hrajú predovšetkým pesničky – s výpoveďou o dnešku a jasným “barmanovským” rukopisom. 

album_202

LUVVER / Dark Times

Dark Times je prvým singlom z pripravovaného albumu It Is VVhat It Is indie/synth-popovej trojice, ktorá svoj štýl nazýva “crydance”. Skladbu plnú kontrastov, na ktorej začiatku bol znudený email, sprevádza DIY videoklip. 

luvver-dark-times-2020

Fvck_Kvlt / Smrť Civilizácii / 100 dní smutný

Rapper a producent Fvck_Kvlt dokončuje druhý album, EP s chlapcami z Kvlt Crew a niečo chystá aj s Edovým synom. V polovici apríla z vypustil dvojsingel Smrť Civilizácii/100 dní smutný. 

0178e001e30c07b0fe2e2c7e6ab7fe02

Ujko / Lo-Fi Noci

Album ako tento môže vzniknúť iba ak sa zabudne na hudobné špekulantstvo, a úplne sa otvorí priestor pre to autentické smutno týchto dní. Lo-Fi Noci sú piesne, ktoré Ujko nerobil pre ľudí, ale pre seba, pretože nemohol vydržať ich ďalej väzniť vo svojom vnútri.

a2019359191_10

Karol Mikloš / Truth Is Most Days I’d Rather Stay Home

Truth Is Most Days I’d Rather Stay Home je podomácky vyrobený #koronapop o každodenných strastiach izolácie.

a1106997197_10

Veneer / Recovery 

Kolekcia nových skladieb VENEER, prvá od oceňovaného debutu Light. Recovery je zvukovo pestrá, snová melanchólia s osobitou poetikou v textoch.

a1724016469_10