3.11.2021
LALA

Alapastel / Ceremony

Kedy ste mali naposledy čas sami pre seba? To je otázka, ktorú kladie slovenský hudobník Lukáš Bulko alias Alapastel na svojom novom albume Ceremony, ktorý inšpirovali domorodé liečivé obrady, dokument od Pavla Barabáša aj vizionárska utopická kniha. Ceremony je čisto inštrumentálne, bohato orchestrálne, 74 minút dlhé výpravné dielo, ktorého zámerom je podľa slov autora "liečiť a facilitovať transformatívnu skúsenosť". Album vychádza v americkom vydavateľstve Lost Tribe Sound. 

 

Blame Your Genes x Whithe / Nowhere 2 Go

„Sme Lukáš a Samo a robíme techno pre melancholikov." Slovenskí elektronickí producenti Blame Your Genes a Whithe uviedli svoj nový spoločný singel Nowhere 2 Go.

 

IAmNøt & Pkrek / Estrogen

Producentská dvojica Pkrek a Sofia Nøt z projektu IAmNøt po spolupráci na augustovom singli Going Up predstavuje ďalšiu novinku s názvom Estrogen, ktorá je štvrtou ochutnávku z Pkrekovho pripravovaného štúdiového albumu. Tentokrát ide o čisto elektronickú záležitosť, ktorú sprevádza temný atmosférický vizuál od Simona Seriša.

 

nvmeri / superpowers

Kapela nvmeri sa po dlhšej dobe prihlásila s novou skladbou superpowers. Ďalšie nové piesne a album zatiaľ nesľubujú, no ako povedali v rozhovore pre Rádio_FM: „neplánujeme sa rozhádať ani rozpadnúť, takže fanúšikovia sa dočkajú, len nevieme kedy to bude. Najprv nám treba hrať a potom nahrávať, booknite nás a bude nová hudba!"

 

LOTTA / Primavera

Speváčka a skladateľka Dagmar Mišíková, umeleckým menom Lotta, zverejnila hudobné video k piesni Primavera. Skladba je súčasťou jej debutovej EP nahrávky Seafarer, ktorá vyšla ešte v júni pod značkou Deadred Records a producentsky sa pod tento zaujímavý hudobný počin podpísal Dalibor Kocián alias Stroon.

 

Zorba Že Ja Buddha / Organ Chaos

Česko-slovenský projekt Zorba Že Ja Buddha prichádza s novinkou. Čerstvo vydaný album Organ Chaos je divokým letom a terapiou zároveň. Zorba dokáže aj skúseného poslucháča oklamať v otázke, odkiaľ vlastne tento výnimočný projekt pochádza. Nie je totiž možné túto skupinu kreatívnych umelcov prirovnať k žiadnemu telesu pôsobiacemu na domácej česko-slovenskej hudobnej scéne. (zdroj: jazz.sk)

 

ERØ / Chocolate

Slovenský spevák, hudobník a skladateľ Erik Žigmund alias ERØ po videoklipe k piesni Chocolate prináša vizuál k ďalšiemu singlu zo svojho debutového albumu, ktorý vyšiel na jar tohto roka. Kým v prvom klipe sa spojil s Bratislava Burlesque, tentokrát spolupracoval s tanečníčkou a choreografkou Silviou Grachovou z NØIR Dance Company.

 

Duhan / Behind the Horizon

Slovenský producent Duhan vydáva nový singel Behind the Horizon. Ku skladbe si prizval dvorného gitaristu Jymyho, ktorý doplnil Duhanovu elektronickú produkciu o chytľavú basovú linku. Obaja hudobníci sa objavia aj v klipe, ktorý sa nakrúcal počas letnej noci a za svitania na Devínskej Kobyle v Bratislave. Výsledkom je svieži track, ktorý je v kontexte jeho doterajšej tvorby rozhodne zaujímavým novým smerovaním.

 

White Place / Superposition

Slovenská kapela White Place vydáva singel a videoklip k piesni Superposition. Ide v poradí o tretí singlel k pripravovanému albumu In Context, ktorý výjde v lete roka 2022.

 

Vojdi / Tchor Sessions pt.1

„Svetovú premiéru máme za sebou! Pocity sú samozrejme neopísateľne, takže ich nebudeme opisovať… hej? Dík za priazeň a rozpošlite to všetkým prajníkom, ako aj neprajníkom a majte krásny život!" Pozrite si video k prvej live session kapely Vojdi.