23.2.2023
LALA

Sam Handwich / Hands

Sam Handwich, elektronické trio zložené zo Samuela Maca, Martina Kadlečíka a Mareka Votrubu nám postupne dávkujú svoju podmanivú tvorbu. Singlom Hands nám otvárajú náruč k dlhšie odležanej tvorbe, ktorá je jasnou predzvesťou k dlhoočakávanému EP. V skladbe umne experimentujú na poli elektronickej hudby spojenej s výrazným vokálnom. Sam Handwich svoju novú tvorbu najbližšie predstavia na showcaseovom festivale MENT v Slovinsku.

 

 

Dušan Vlk / Phonkwatergun

Dušan Vlk, Prešovské knieža a autor prísneho alternatívneho rapového soundu, ktorý vo svojej tvorbe osciluje v medzi žánrami. Phonk, LO-FI, či trap ovplyvnený štipkou punkovej atmosféry sú základom jeho divokeých setov. Singel Phonkwatergun bol točení priamo v redencií u samotného kniežaťa. Dušan sa okrem iného predstaví v apríli aj na Sharpe festivale. Treba ho vidieť naživo.

 

 

Buy Her Sugar / I Saw Places

Buy Her Sugar majú novinku s názvom I Saw Places. Možno ste skladnu už zachytili počas ich koncertov, tentokrát vychádza vo finálnej verzii, ktorá je predzvesťou pripravovaného albumu. Pieseň inšpirovaná intenzívnym požívaním samoty je odkazom a rekapituláciou na obdobie počas pandémie. Vizuál k piesni pochádza od indického fotograma tvoriaceho pod umeleckým menom Sagar. Nezabudnite sledovať dvojicu Buy Her Sugar aj naďalej.

 

 

Boris Vitázek / Amalgam

Boris Vitázek známy predovšetkým svojim monumentálnymi video-mappingom, video artom, interaktívnmi inštaláciami či herným dizajnom a divadelnou scénografiou vydal pod labelom Weltschmerzen svoj debutový album Amalagam.
Album demonštruje široké spektrum elektronickej hudby, Borisova výnimočnosť spočíva v schopnosti ohýbať prúdy dát cez hudobné softvéry vytvárať tak rôznorodé digitálne architektúry - od intímnych priestorov po masívne inštalácie.
Album Amalgam vyšiel len v limitovanej edícii kaziet, ale je samozrejme dostupný aj online.

 

 

Nylon Union / Words And Waves

Štvrtý album Nylon Union pod Vlna Records prináša 12 art popových skladieb, ktoré sú založené na silných
melódiách zasadených do harmonicky vybrúsených podkladov. Na textoch spolupracoval autor
hudby, spevák a gitarista Richard Imrich s básnikom a prozaikom Petrom Šulejom.
Album Words And Waves je organicky znejúci celok vytvorený fúziou
modernej elektroniky a živých nástrojov, doplnený vrstvami gitarových stien
a analógovými oscilátormi.

 

 

Rober Pospiš & Martin Sillay / Uteká láska svetom

Robert Pospiš a Martin Sillay, zakladatelia štúdia a vydavateľstva Real Music House,  prichádzajú po dvoch rokoch s novým atmosferickým singlom. Skladba nesie silný odkaz o láske a boji za právo milovať toho koho človek chce. Príjemná až baladická skladba je ich návratom pesničkárstvu. Uteká láska svetom venovali všetkým, ktorí musia o svoju lásku bojovať.