10.4.2022
LALA

Si manažér, agent alebo booker, prípadne si členom kapely, ktorý túto činnosť aktívne vykonáva? Výborne ovládaš anglický jazyk a máš záujem pôsobiť aj v zahraničí? Chceš si rozšíriť svoje poznatky a skúsenosti z hudobného manažmentu, marketingu, príprav a plánovania koncertov, releasov a dozvedieť sa viac o práci v náročnom, no vzrušujúcom hudobnom priemysle? Ponúkame ti päťmesačnú spoluprácu a konzultácie s talianskou hudobnou manažérkou a mentorkou Katiou Giampaolo.

 

Spúšťame prihlasovanie do programu LALA Hudobný mentoring, ktorý je určený pre hudobných manažérov s ambíciou profesionalizovať svoju činnosť pod vedením zahraničného mentora.
Tešíme sa, že sa tento rok úlohy mentorky chopila vynikajúca Katia Giampaolo. Katia je hrdou manažérkou talianskej kapely JoyCut, ktorá absolvovala niekoľko rozsiahlych turné po Európe, Severnej Amerike, aj Ázii. Zahrali si tiež na festivale Roberta Smitha z The Cure. Katia je okrem úspešnej hudobnej manažérky, aj riaditeľkou známeho klubu Estragon v Bologni a festivalu BOtanique.

 

AKO BUDE PROGRAM PREBIEHAŤ?

- spomedzi prihlásených záujemcov si Katia vyberie jedného účastníka
- po zoznámení, stanovení cieľov, kľúčových oblastí, na ktoré sa mentoring bude zameriavať, si vybraný účastník s Katiou dohodne videohovory (skype/google meet/ a podobne) po dobu piatich mesiacov
- výsledkom týchto sessions bude strategický plán kapely / umelca na nadchádzajúce obdobie (1-3 roky, podľa individuálnej dohody)

 

DÔLEŽITÉ DÁTUMY
30.4.2022 – deadline na vyplnenie prihlasovacieho formulára
15.5.2022 – oznámenie výberu

 

PODMIENKY PRIHLASOVANIA
- vyplnenie prihlasovacieho formulára v angličtine (nižšie)
- minimálne 10 zabookovaných koncertov vrátane festivalov na Slovensku alebo v zahraničí
- oficiálny release manažovanej kapely aspoň 1 singla – tým rozumieme minimálne digitálnu distribúciu a streamovacie služby alebo fyzický formát CD, LP, kazeta a iné (iba Youtube/Soundcloud nestačí)
- výborná znalosť anglického jazyka
- prehľad o hudobnom priemysle
- plusové body: zoznam referencií z médií, festivalov a pod., spolupráca kapely s vydavateľstvom

 

Formulár na prihlásenie sa: https://forms.gle/ExcMwR7EuTx9jADt9

 

Z verejných zdrojov podporil Fondu na podporu umenia.