27.7.2018
LALA

PRACUJ NA SVOJEJ HUDOBNEJ KARIÉRE SO SKÚSENÝM ZAHRANIČNÝM ODBORNÍKOM

Od septembra spúšťame pilotnú verziu mentoringového programu pre hudobníkov pod názvom Hudobný eskalátor. Podmienky, dátumy, prihlasovací formulár a všetky ďalšie info hľadaj nižšie.

ČO JE HUDOBNÝ ESKALÁTOR

Mentoringový program, ktorý má ambíciu byť tzv. akcelerátorom tvojej hudobnej kariéry.

Ak si aktívny, pravidelne koncertujúci hudobník (prípadne takého hudobníka manažuješ), výborne ovládaš anglický jazyk, máš záujem pôsobiť aj v zahraničí a chceš si rozširiť svoje poznatky a skúsenosti z hudobného manažmentu, marketingu, príprav a plánovania koncertov, releasov a dozvedieť sa viac o medzinárodnom festivalovom prostredí, ponúkame ti dvojmesačnú spoluprácu so škótskym hudobným profesionálom Andym Inglisom.

KTO JE ANDY INGLIS

Umelecký manažér, klubový a festivalový promotér, tour manažér, lektor a mentor s viac ako 25 ročnou medzinárodnou kariérou v Škótsku, Anglicku, Nemecku, Nórsku, Poľsku a ďalších krajinách.

Za posledné obdobie spolupracoval s interpretmi ako Jenny Hval, SOHN, Savages či William Doyle (fka East India Youth). V hudobnej brandži si prešiel mnohými pozíciami ako manažér a spoluzakladateľ hudobného klubu v Londýne, festivalový dramaturg, koncertný promotér, konzultant pre vydavateľstvá a digitálnych distribútorov, komentátor pre Guardian či Quietus, lektor, rečník, moderátor a mentor hudobných manažérov v Nórsku ale aj v nám bližšom Poľsku.

Andy je umeleckým manažérom pre 21. storočie, s inovatívnym a otvorením myslením a veľmi ľudským prístupom s dôrazom na psychické zdravie a pohodu (tzv. mental health) hudobníkov.

AKO BUDE PROGRAM PREBIEHAŤ

  • spomedzi prihlásených záujemcov (viď prihlasovací formulár nižšie) si Andy Inglis vyberie jedného účastníka
  • po zoznámení, stanovení cieľov, kľučových oblastí, na ktoré sa mentoring bude zameriavať, si vybraný účastník s Andym Inglisom dohodne minimálne: 2 skype sessions, 1 osobné stretnutie a mentoring v Bratislave, 1 osobné stretnutie, mentoring a networking na zahraničnom festivale
  • okrem mentoringu s Andym Inglisom bude mať vybraný účastník k dispozícii:
  1. Jedno stretnutie/konzultácia s účtovníkom, marketingovým špecialistom, agentom/bookerom a grafikom
  2. Voľný vstup na vzdelávacie eventy LALA do konca roka 2018

DÔLEŽITÉ DÁTUMY

24. august (polnoc) – deadline na vyplnenie prihlasovacieho formulára v angličtine (viď nižšie)
31. august – výber účastníka mentoringu od Andyho Inglisa
03. – 10. september – stanovenie cieľov a detailov medzi mentorom a hudobníkom
18. september – osobné stretnutie a mentoring v Bratislave
október – 2x skype session s Andym Inglisom

november – osobné stretnutie, mentoring a networking na zahraničnom festivale

PODMIENKY PRIHLASOVANIA

  • vyplnenie prihlasovacieho formulára v angličtine (nižšie)
  • oficiálny release aspoň 1 singla – tým rozumieme minimálne digitálnu distribúciu cez iTunes a streamovacie služby alebo fyzický formát (CD, LP, kazeta a iné). POZOR iba Youtube a Soundcloud nestačí
  • minimálne 30 odohratých koncertov (vrátane festivalov) na Slovensku alebo v zahraničí
  • výborná znalosť anglického jazyka
  • plusové body – zoznam referencií z médií, festivalov a pod., spolupráca kapely s manažérom/bookerom/vydavateľstvom, prehľad o hudobnom priemysle

Projekt vznikol s podporou SOZA a z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.