14.12.2019
LALA

European Festival Awards je každoročné udeľovanie prestížnych ocenení hodnotiacich európske festivaly a ich organizáciu. Do najužšieho výberu sa tento rok prebojovali slovenské festivaly Pohoda a Sharpe.

O nomináciách European Festival Awards sa rozhoduje na základe verejného hlasovania a návrhov odbornej poroty zostavenej z hudobných expertov v špeciálnych kategóriách. Po druhýkrát a rovno s najväčším počtom nominácií spomedzi všetkých európskych festivalov je vo výbere Pohoda festival, nominovaný v kategóriách Najlepší line-up, Najlepší stredne veľký festival, Najlepší promotér a Ocenenie za inovácie v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia. V kategórii Najlepší malý festival sa do top desiatky európskych festivalov s kapacitou do 10 000 návštevníkov prebojoval Sharpe festival.

Výsledky European Festival Awards budú ohlásené v rámci festivalu Eurosonic Noorderslag v holandskom Groningene v januári 2020. Shortlisty všetkých kategórii nájdete na https://www.europeanfestivalawards.org/shortlists-2019-2/