21.3.2019
LALA

Za málo peňazí, málo muziky. Pomôžte nám to zmeniť.

Sme LALA Slovak Music Export, iniciatíva, ktorá verí slovenskej hudbe a jej potenciálu byť úspešnou aj v zahraničí.

Už viac viac ako 2 roky organizujeme vzdelávacie aktivity a podujatia pre hudobníkov a ľudí z hudobnej sféry. Formou prednášok a stretnutí sprostredkúvame praktické a užitočné poznatky, napríklad z oblasti účtovníctva či autorských práv, ktoré sú nevyhnutné pre fungovanie v hudobnej branži.

 

Za posledných 12 mesiacov máme za sebou mnoho aktivít:

– 13 dielov vzdelávania pre hudobných profesionálov pod názvom LALA Experience

– 3 motivačno-vzdelávacie podujatia LALA Stories so zahraničnými rečníkmi

– koordinovali sme koncerty Ostrov Hudby a vydanie tretieho dielu kompilácie – vzorky súčasnej slovenskej hudby pre účely jej prezentácie doma aj v zahraničí

– vytvárali sme články/rozhovory na webe musicexport.sk

– 6 networkingových stretnutí pre slovenskú scénu LALA Mondays

– fokus na slovenskú scénu na festivale Waves Vienna

– 11 výjazdov na medzinárodné odborné konferencie

– mentoringový program Hudobný eskalátor pod vedením škótskeho manažéra Andyho Inglisa

– Slovinský moMENT ako showcaseový večer slovinskej hudby na spoluprácu našich dvoch scén

– Sharpe Festival v Novej Cvernovke – festival a konferencia s myšlienkou priniesť zaujímavú ukážku súčasnej hudby, vzdelávať a prepájať hudobnú komunitu doma aj v zahraničí

„Ďalšia úžasná udalosť roka (vlastne asi top zo všetkých) je určite 1. ročník Sharpe festivalu v bratislavskej Novej Cvernovke. To bolo čosi neuveriteľné, bleskovo a perfektne spravené, opäť, s veľkou vášňou a nadšením, pre nás, muzikantov. Som za to veľmi vďačná. Vďaka, LALA!” Katarína Máliková pre Denník N (Kultúrna udalosť roka 2018)

– začiatkom tohto roka spolu s festivalom Pohoda podporili historicky najväčšiu medzinárodnu prezentáciu slovenskej hudobnej scény na festivale Eurosonic v Holandsku.

 

To všetko sme dokázali aj vďaka našim podporovateľom a radi by sme toho v nadchádzajúcom roku uskutočnili ešte viac. Popri už spomenutých projektoch máme ďalšie nové plány a nápady ako napríklad podpora slovenskej hudobnej scény v Poľsku či publikácia s najčastejšími otázkami z oblasti hudobného marketingu, práva, účtovníctva či fugovania vydavateľstiev a distribúcie.

 

Bez finančnej podpory to však nepôjde.

Ak vidíte zmysel v našich aktivitách, môžete nás a tým aj slovenskú hudbu podporiť 2% z vašich daní.

 

Potrebné údaje do vášho daňového priznania prikladáme nižšie:

IČO: 50115189

Právna forma: občianske združenie

Názov: LaLa Agency – Slovak Music Export

Adresa: Milana Marečka 8, 841 08 Bratislava

 

Ako na to:

 

Som zamestnanec

Požiadajte zamestnávateľa o vyplnenie potvrdenia o zaplatení dane. Potom vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 %. Najneskôr do 2. mája 2019 doručte obidve tlačivá daňovému úradu – osobne alebo poštou. V prípade poslania poštou je rozhodujúci dátum z pečiatky na obálke.

 

Daňové priznanie si podávam sám

V tlačive na daňové priznanie pre fyzické osoby typu A (príjmy zo zamestnania a dohôd) alebo typu B (živnostníci a iné SZČO) v oddieli Vyhlásenie o poukázaní 2 % vyplníte naše údaje. Do 31. marca 2019 (prípadne do dátumu odloženého daňového priznania) doručte tlačivo daňovému úradu a uhraďte daň.

 

Som právnická osoba

V tlačive na daňové priznanie pre právnické osoby, v časti  Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane vyplňte naše údaje. Do 31. marca 2019 (prípadne do dátumu odloženého daňového priznania) doručte tlačivo daňovému úradu a uhraďte daň.

 

Darovanie 2% je anonymné. Ak si prajete, aby sme vedeli (a my by sme radi vedeli), že ste nás podporili práve vy, vo “Vyhlásení” stačí zaškrtnúť políčko o súhlase. V tom prípade nám daňový úrad pošle vaše meno a adresu. Výšku darovanej sumy sa nedozvieme.