3.3.2023
LALA

Vaše 2 % z daní pre podporu slovenskej hudobnej scény

LALA môžete podporiť aj poukázaním 2 % z vašich daní pre LALA Slovak Music Export oz. Prostredníctvom tohto občianskeho združenia od roku 2016 realizujeme množstvo vzdelávacích podujatí. Aj vďaka vašim 2 % vám môžeme prinášať kvalitné prednášky renomovaných hudobných profesionálov, mentoringové programi, propagáciu domácej hudobnej scény v zahraničí, konzultácie a v neposlednom rade medzinárodný hudobný showcaseový festival s veľkolepými umeleckými zážitkami. Aj vaše 2 % z dane prispejú k stabilnej platforme pre umelcov na Slovensku.  Za podporu ďakujeme.

 

AKO NA TO:

Som zamestnanec:
Požiadajte zamestnávateľa o vyplnenie potvrdenia o zaplatení dane (zamestnávateľ ho vystaví najneskôr do 15. apríla). Potom vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 %. Najneskôr do 2.5.2023 doručte obidve tlačivá daňovému úradu – osobne alebo poštou. V prípade poslania poštou je rozhodujúci dátum z pečiatky na obálke.

Potvrdenie o zaplatení dane_za_2022
Vyhlasenie 2% pre LALA 2023

Daňové priznanie si podávam sám: 
V tlačive na daňové priznanie pre fyzické osoby typu A (príjmy zo zamestnania a dohôd) alebo typu B (živnostníci a iné SZČO) v oddieli Vyhlásenie o poukázaní 2 % vyplníte naše údaje. Do 31. marca 2023 (prípadne do dátumu odloženého daňového priznania) doručte tlačivo daňovému úradu a uhraďte daň.

Živnostník môže darovať najmenej 3 €, čo znamená, že jeho daň musí byť minimálne 150 eur. V prípade, že v roku 2022 vykonával dobrovoľnícku činnosť v rozsahu najmenej 40 hodín, môže darovať aj 3 %. V takom prípade ale musí k priznaniu priložiť aj potvrdenie a podať všetko elektronicky cez svoju osobnú zónu na webe finančnej správy.

Som právnická osoba:
V tlačive na daňové priznanie pre právnické osoby, v časti Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane vyplňte naše údaje. Do 31. marca 2023 (prípadne do dátumu odloženého daňového priznania) doručte tlačivo daňovému úradu a uhraďte daň.

Údaje potrebné do vášho daňového priznania:

  • IČO: 501 151 89
  • Právna forma: občianske združenie
  • Názov: LALA Slovak Music Export
  • Adresa: Račianska 1575/78, 831 02 Bratislava

Darovanie 2 % je anonymné. Ak si prajete, aby sme vedeli (a my by sme to radi vedeli), že ste nás podporili práve vy, vo „Vyhlásení“ stačí zaškrtnúť políčko o súhlase. V tom prípade nám daňový úrad pošle vaše meno a adresu. Výšku darovanej sumy sa nedozvieme.

Ďakujeme vám 🙂