Ostrov hudby 2022

Ostrov Hudby 2022 je už siedmym pokračovaním kompilácie, ktorá je prierezovým výberom zo slovenskej nezávislej hudobnej scény s pro-exportným potenciálom za predchádzajúci rok. Aj takýmto spôsobom zdieľame kvalitnú domácu produkciu v rámci Slovenska a zahraničia. Album tvorí 13 žanrovo pestrých skladieb od rôznych umelcov. O vizuál kompilácie Ostrov hudby 2022 sa postaral Marek Menke.
Projekt bol podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia.Zdieľaj a šír Ostrov slovenskej hudby

Ostrov hudby 2021

Kompilácia Ostrov Hudby 6 je prehľadom nezávislej slovenskej hudby s exportným potenciálom za rok 2021, ktorej cieľom je propagácia súčasnej slovenskej hudby doma aj v zahraničí. Tvorí ju 16 skladieb od rôznych umelcov a vizuál od grafika a ilustrátora Lukáša Karabu. Projekt bol podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia.Zdieľaj a šír Ostrov slovenskej hudby

Ostrov hudby 2020

Piate vydanie kompilácie Ostrov Hudby je prehľadom nezávislej hudobnej tvorby, ktorá vznikla na Slovensku v roku 2020. Výsledkom je kolekcia 18 skladieb s vizuálom Juraja Behúna, ktorej cieľom je vzájomná pomoc a propagácia súčasnej slovenskej hudby doma aj v zahraničí.Zdieľaj a šír Ostrov slovenskej hudby

Ostrov hudby 2019Zdieľaj a šír Ostrov slovenskej hudby

Ostrov hudby 2018

Tak ako predošlé edície, aj Ostrov Hudby 3 prináša zväčša úplne nové a doteraz nevydané skladby, ktoré vyšli pod značkou slovenských nezávislých vydavateľstiev Slnko records, ajlavmjuzik, Deadred alebo v réžii samotných kapiel. Zvoľte si výšku podpory, ktorá bude smerovať na ďalší rozvoj domácej scény. Minimálna suma je 5€. Každému podporovateľovi následne v januári v prípade záujmu pošleme aj CD verziu s vizuálom od Damiána Pastirčáka. Viac informácií o projekte a tiež filmovom dokumente Ostrov Hudby nájdete na http://ostrovhudby.sk.

Zdieľaj a šír Ostrov slovenskej hudby

Ostrov hudby 2017

Nezávislí hudobníci a vydavateľstvá sa už po druhýkrát spájajú, aby vytvorili unikátnu kompiláciu. Tentokrát aj vo formáte CD s rozkladateľným 20 stranovým bookletom. Ocitli sa na ňom známe mená aj nové zaujímavé tváre slovenskej hudobnej scény, ktoré poskytli spolu 18 pesničiek, zväčša úplne nových a doteraz nevydaných. Cieľom je vzájomná pomoc a propagácia slovenskej hudby doma aj v zahraničí. Ďakujeme podporovateľom za úspešnú crowdfundingovú kampaň, CD sa odteraz dá objednať na Bandcampe.

Zdieľaj a šír Ostrov slovenskej hudby

Ostrov hudby 2016

Nezávislé vydavateľstvá Slnko records, Gergaz, ajlavmjuzik, Deadred a agentúra Real Something sa spojili, aby vytvorili unikátnu kompiláciu. Ocitli sa na nej známe mená slovenskej hudobnej scény, ktoré poskytli spolu 23 pesničiek, zväčša úplne nových a doteraz nevydaných. Cieľom je vzájomná pomoc a propagácia slovenskej hudby doma aj v zahraničí. Kompilácia Ostrov hudby tiež pokračuje v pozitívnom odkaze zosnulého novinára Juraja Kušnierika, ktorý svojou nevyčerpateľnou energiou a obrovským počtom reportáží, recenzíí a rozhovorov výrazne prispel k pozitívnemu rozvoju domácej hudobnej scény za posledných 20 rokov. Výťažok z kompilácie bude použitý na podporu vzdelávania, spolupráce a prezentácie slovenskej hudby doma aj v zahraničí. Autorom vizuálu je dizajnér Michal Rafaj.

Zdieľaj a šír Ostrov slovenskej hudby